Kolekcja Classic

Kolekcja Classic to oryginalne serie mebli kuchennych Studia Fokus, nawiązujące do tradycyjnych i eleganckich wzorów mebli kuchennych. Seria ta przeznaczona jest dla prawdziwych koneserów i ludzi wrażliwych na piękno.

Paris

królewska klasyka

Ponadczasowa klasyczna choć szykowna prostota frotnów z lekkim frezem ramy okalającej płycinę, w całości z mdf lakierowanego na wysoki połysk lub o powierzchni matowej, w stonowanej palecie niepowtarzalnych dla Francji pasteli.

Klasyczne uchwyty patynowane i chromowane łączone z porcelaną w nieskażonych barwach, ale i zdobione malowniczymi ornamentami oraz gałki dopełniające gamę zewnętrznych akcesoriów.

Charakterystyczne blaty przypisane do tej kolekcji to granit ze stylizowanym wykończeniem krawędzi, marmury oraz konglomerat kwarcowy w szerokim wachlarzu barw.

klimat XV wiecznej Francji i bez zamkowej otuliny w postaci komnaty, wpiszą się w klimat miejskiego apartamentu XXI wieku.

Aix en Provence

rustykalna tradycja

Surowa wyprawiona czasem ramiakowa forma frontu z bielonymi przetarciami a czasem nawet z lekkim przerdzewieniem, w zestawieniu z tradycyjnymi stalowymi uchwytami zewnętrznymi oraz gałkami, stanowią nazę dla prowansalskiej kuchni z duszą czasu widoczną na pierwszy rzut oka.

Blaty drewniane zabijane z klepek dębowych o różnej grubości, utrwalane lakierem lub olejowane.

Bez wątpienia powyższe połączenie przeniesie nas klimatem do krainy lawendowych krajobrazów i pól winorośli.

London

angielska prostota

Angielska nonszalancka prostota białego drewnianego ramiaka fronty z delikatnie przebijającym się rysunkiem usłojenia w zestawieniu z ciemnym blatem orzechowym, ubrana w kryształowe szkło gałek w chromowanej lub złotej oprawie, to jedna z możliwości pozwalająca na stworzenie iście królewskiej kuchni.

Edinburgh

brytyjski dwór

Zamkowe surowe historyczne wnętrza angielskich posiadłości widywane w zestawieniu z drewnianymi meblami w naturalnym ciemnym wybarwieniu, odnajdą się również w innej lokalizacji.

Gruba rama przywołuje dworski klimat, jasne marmurowe blaty odejmują wizualnego ciężaru, nadając przy tym szlachetności.